Oldalak

2015. december 14., hétfő

Mákos aprósütemény





Hozzávalók: a tésztához: 30 dkg liszt, 20 dkg vaj, 10 dkg porcukor, 1 tojás sárgája, csipetnyi só; a töltelékhez:  20 dkg darált mák, 60 ml forró tej, 3 evőkanál cukor, 1 teáskanál reszelt citromhéj; a hempergetéshez: 10 dkg porcukor.

Elkészítése: A lisztet összekeverjük a porcukorral meg a sóval, majd gyors mozdulatokkal összedolgozzuk a vajjal meg a tojássárgájával. Puha tésztát kell kapjunk. Fóliába csomagoljuk és 30 percre hűtőbe tesszük. A mákot összekeverjük a cukorral meg a citromhéjjal, leforrázzuk a tejjel és összekavarjuk. A tésztát 3 mm vastagságúra nyújtjuk, széleit levágjuk, téglalap alakúra formázzuk. A egyik hosszanti oldalára csíkban mákos tölteléket teszünk majd egy hosszúkás kés vagy a kezünk segítségével a tészta alá nyulunk, ráhajtjuk, hogy a töltelék középre kerüljön és a tészták találkozásánál, hosszában levágjuk. Az így kapott hengert 2-3 cm-es darabokra vágjuk. A műveletet addig folytatjuk, míg megtöltjük az egész tésztát. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és 180 fokon, 15-20 perc alatt megsütjük. Még forrón porcukorba hempergetjük. 



7 megjegyzés:

  1. A mákoson kívül lehet egy adag diósat és egy adag szilvalekvárosat is készíteni, szuper jó kis recept :-)

    VálaszTörlés
  2. Nem tudom, mi történt, nekem teljesen szétterült a tészta sütéskor, csinos kis hengerekből kockapacák lettek :-(

    VálaszTörlés
  3. Fogalmam sincs, ez ez sokszor kipróbált, jól működő recept. Esetleg túl lágy volt mégis a tészta? A liszt minősége?

    VálaszTörlés
  4. Nagyon köszönöm a receptet!
    Sokszor készítem,nagyon szeretjük🥰

    VálaszTörlés
  5. Sokáig eltartható?

    VálaszTörlés
  6. Igen, ez egy jól elálló sütemény.

    VálaszTörlés
  7. A tészta nem akart összeállni, szétmorzsálódott állandóan. Tejfölt tettem még hozzá, más receptekből inspirálódba, úgy kb ok lett, de szenvedés volt az egész tésztakészítés sajnos. Most hűtöm újra, de sztem nem tudom majd feltekerni, vmi kis gombócokba varázsolom majd bele a mákot vhogy, remélem sikerülni fog.

    VálaszTörlés

Üdvözöllek! Köszönöm, hogy itt jártál! :)